Çözümler ve Sektörel Uygulamalar

 
Arvento’nun binlerce araç ve kullanıcı deneyiminden gelen tecrübe ile tasarladığı araç takibin ötesinde sektörel çözümler ile işinizin performansını ve verimliliğini en üst düzeye çıkarın.

Arvento Takograf Çözümleri

Arvento’nun 1 milyondan fazla araçtan gelen tecrübesiyle geliştirdiği, ihtiyaca göre özelleştirilen Arvento Takograf Çözümleri, sürücü kartı ve araç takograf dosyalarında yer alan bilgilerin yasal gerekliliklere göre en doğru ve hızlı şekilde indirilmesini sağlar. Uygulama sayesinde takograf bilgileri zaman ve mekan kısıtlaması olmadan yasalara uygun bir şekilde takip ve kontrol edilmesinin yanı sıra sahadaki operasyonun etkin ve güvenli bir şekilde yönetilmesini sağlar.

Yakıt Yönetimi ve Güvenlik Sistemi

Arvento Yakıt Yönetimi ve Güvenlik Sistemi yakıt deposunun 360 derece koruma altına alınmasını sağlayan özel bir sistemdir. Kullanıcılar web yazılımı veya mobil uygulama üzerinden yakıt depolarını 7 gün 24 saat takip ve kontrol edebilmektedirler. Sistem sayesinde yakıt deposunda kullanıcının bilgisi dışında meydana gelebilecek herhangi bir olay anında kullanıcıya bildirilmektedir. Sistem sunmuş olduğu çözümler ile araçtan yakıt çalınmasını önlemesinin yanı sıra yakıt tüketimini ve sürücü davranışlarının raporlar ile takip ve analiz edilmesini sağlar.

Güvenli ve Ekonomik Sürüş Sistemi

Güvenli ve Ekonomik Sürüş Sistemi şirketlerin sahadaki ekiplerinin trafikteki davranışlarının takibi ve analizi amacıyla Arvento tarafından özel olarak geliştirilmiş bir sistemdir. Sistem sayesinde sürücülerin trafik güvenliğinin arttırılması, kötü araç kullanımı kaynaklı araç giderlerinin düşürülmesi, sürücü ve şirket bazında daha güvenli ve ekonomik sürüş alışkanlıklarının kazandırılması hedeflenmektedir.

Arvento Servis Araçları Takip ve Kontrol Sistemi

Arvento tarafından servis hizmeti veren firmalar, servis hizmeti alan kurumlar / okullar ve velilerin kullanımı için özel olarak geliştirilmiş bir sistemdir. Sistem sayesinde kullanıcılar, internete bağlandıkları her yerden servis araçlarının hizmet saatleri içerisindeki bütün hareketlerini anlık ve geçmişe dönük olarak takip ve kontrol edilebilmektedir. Servis aracının izlediği yollar, hareket saatleri, servise binecek kişilerin saat kaçta, hangi noktadan alınacakları, bu kişilerin işe-okula eve varış saatleri, servis aracının duraklama yaptığı yerler, duraklama süreleri gibi bilgiler anında görülebilmektedir.

Hafriyat Yönetim Bilişim Sistemi

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı adına hafriyat denetimlerinin yapılımlasın adına hazırlanmış kapsamlı bir projedir. Belge yönetiminden, Araçların anlık izlenmesine, harita üzerinden dökümlerin yönetimine kadar bir çok kapsamı bulunmaktadır.

0 %

Personel Tasarrufu

Acil Durum Operasyon Yönetim Sistemi

Ambulans, polis, itfaiye gibi acil durumlara müdahale eden ekipler ve bu ekiplerin yönetildiği Komuta Kontrol Merkezleri için geliştirilen özel sistemlerde; çağrı merkezi, ses kayıt sistemi, operasyon yönetim yazılımı, sayısal harita uygulamaları, araç takip ve mobil veri iletişim sistemi tam bir entegrasyon içinde çalışmaktadır. Sistem sayesinde acil durum çağrısının ulaştığı andan itibaren, operasyon sonuçlanıncaya kadar geçen süreç eksiksiz olarak yönetilebilmektedir.

PTYS (Yakıt Taşıma Yönetim Sitemi)

Yakıt transferi yönetimi, depolama, anlık yakıt taşıma araçlarının izlenmesi, şoför takibi, sözleşme, hakediş düzenleme konularında çözüm oluşturmak amaçlı üretilmiştir.

Soğuk Zincir Takip Sistemi

Sıcaklık denetiminin ve yönetiminin hayati önem taşıdığı bütün sektörler için, Arvento tarafından özel olarak geliştirilmiştir. Sistem sayesinde şirketler frigofirik araçlarının, soğuk hava depolarının ve üretim tesislerinin sıcaklık değerlerini, internet üzerinden anında kontrol edebilmektedirler. Sistem, şirketlerin bütün operasyonlarını tek bir merkezden yönetebilmelerini sağlamaktadır.

Halk Otobüsleri ve Şehir İçi Toplu Taşıma Araçları Yönetim Sistemi

Sistem sayesinde toplu taşıma araçlarının duraklara giriş ve çıkış zamanları otomatik olarak takip edilmekte, tanımlanmış programlarına uyup uymadıkları gün sonunda raporlanmaktadır. Geliştirilen özel yazılım sayesinde güzergah, güzergah üzerindeki tüm duraklar ve bu duraklara giriş çıkış zamanları tanımlanmakta, durakta bekleme ve gecikme süreleri on-line olarak raporlanarak sistem denetim altına alınmaktadır.

Filo Periyodik Bakım ve Servis Takip Sistemi

Filo periyodik bakım ve servis takip sistemi, kiralık araç filosu bulunan şirketlerin sahadaki araçlarını takip ve kontrol etmelerini sağlamaktadır. Sistem sayesinde araçların periyodik bakım ve servis işlemleri kontrol ve kayıt altına alınmaktadır, ihmalden ya da unutkanlıktan kaynaklanan gereksiz masraflar ortadan kaldırılmaktadır. Sistem sayesinde firmalar filolarını etkin ve eksiksiz bir şekilde yönetmektedirler.

Transit Geçiş Kontrol Sistemi

Sistem sayesinde uluslararası lojistik hizmetleri, uzun yol taşımacılığı, gümrük noktalarının yönetimi ve kontrolü gibi, uzun süreli operasyon yönetimi gerektiren çalışma alanlarında takip edilen operasyonun tamamı on-line olarak yönetilebilmektedir. Sistemde; araçların izleyecekleri rotalar, duraklama yapacakları yerler, kontrol noktasına giriş ve çıkış tarihleri tanımlanabilmektedir. Herhangi bir aracın, sisteme tanımlanan rotanın dışına çıkması ya da gözden kaybolması halinde, komuta kontrol merkezine anında otomatik olarak uyarı mesajı gönderilmektedir.

Engelsiz Ulaşım Asistanı

Engelli vatandaşlarımıza fırsat eşitliği sağlayarak toplu ulaşımdan faydalandırmak ve Kocaeli’ni engelli vatandaşlara kolay erişebilir hale getirmek için ‘Ulaşımda Engel Yok’ sloganıyla “Engelsiz Ulaşım Asistanı” projesi hayata geçirildi. Google Play Store ve App Store den indirilecek aplikasyon, engelli bireylerin toplu ulaşımdan daha kolay faydalanması ve kolay erişilebilirlik imkanı sağlıyor.
Bize Ulaşın